Välkommen till Åsenskolans klassbloggar

asenskolanÅsenskolan ligger i Filipstad och har förskoleklass till årskurs fem. Hösten 2011 började två lärare som hade var sin årskurs att tillsammans med eleverna att blogga om vad de gör i skolan. Nu har intresset spritt sig och fler klasser är nu igång och bloggar om vad som händer på skolan under dagarna. Här till höger hittar du länkar till dessa bloggar och du kan också se rubrikerna på de senaste uppdateringarna.

Om du tycker att de barnen gör är viktigt och om du vill stötta dem i deras arbete gör du det enklast genom att lämna en kommentar kring det som de publicerar. Alla är välkomna att kommentera!

Så klicka dig runt bland bloggarna och kommentera!

Vill du komma i kontakt med skolan hittar du all kontaktinformation på skolans officiella webbplats – Åsenskolan

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *


nio − = 8

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>