Fredag den 19 december

DSCF0527[1]DSCF0528[1]DSCF0529[1]I måndags hade vi matte. Jag lärde mig mer algoritmräkning att växla i subtraktion.

I tisdags hade vi julpyssel då gjorde vi små och stora julgranar av papper dom skulle vi sälja på julmarknaden.

I onsdags hade vi syslöjd och träslöjd på syslöjden gjorde jag en kattkudde.

I torsdags hade vi cabare då sjöng Isak Fabian Anton David och Jonathan fira jul med Sean banan. Och Meryam Hanna Karolina Mikaela sjöng all off me. Alla har gjort klart sin forntidsbok och vi fick ta hem den.

. Nu är det fredag på morgonen gick vi i fackeltåg till kyrkan vi sjöng två sånger ett litet barn av Davids hus och nu tändas tusen juleljus. Sen gick vi och såg på film. Till lunch fick vi grekisk biff med mos. Vi åt i klassrummet. I slutet av dan så ska vi få välja vad vi ska göra vi kanske ska ha disko. Nu är det jullov ha en riktigt god jul och gott nytt år. Den som har bloggat är Fabian

En reaktion på “Fredag den 19 december

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *


3 + = 8

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>