den 29 maj 2015

´Hej. På måndag så hade vi tyst läsning Jonathan läste Djungelboken. Sen hade vi Sv då jobbade vi i våran planering. Sen hade vi rast. Sedan hade vi SO då pratade vi om källkritik och om viktig information. Efter SO hade vi mat då åt vi järpar sås och potäter. Sedan hade vi engelska då handlade det om art lesson. Och så läste vi The story of the ring part 2. den var spännande. På onsdag hade vi slöjd då gjorde Jonathan, Fabian och Meryam en trä Iphone. På morgonen på torsdag bakade vi muffins  till klassfesten. Klockan 5 hade vi klassfest det var jätte kul.Vi började med att spela brännboll.  På fredag pratade vi om regler på skolan. Och på gympan hade vi orientering. Good bye have a nice weekend. Den som bloggat är Jonathan..DSCF0738[1] DSCF0734[1]DSCF0737[1]

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *


− 2 = 6

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>