Fredag den 12/6

Hejsan

Nu har vi kommit till det sista blogginlägget  för det här läsåret vilket innebär att det är fröken som får blogga. Idag har det varit skolavslutning i kyrkan och efter uttåget ur kyrkan börjar äntligen sommarlovet alla längtat efter. Efter tre roliga och trivsamma år tillsammans är det slut. Jag kommer att sakna er men som tur är kommer vi att ses på skolan i höst på dagarna. Johan blir er nya lärare. Under den här veckan har vi gjort färdigt olika arbeten, städat och tagit hem saker. I måndags var det avslutning på vårat kulturprojekt i Folkets Hus. Där fick vi se en modern version av Snövit som spelades upp som var både rolig och uppskattad av alla. I onsdags var det brännbollsturnering. I torsdags visade elever upp kläder de sytt i slöjden. Jag får önska alla elever i min klass lycka till i fortsättningen ”NI ÄR BÄST” DSCF0374[1]DSCF0370[1]

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *


− 1 = 2

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>