Måndag den 26 november

Hej!

Mini kom med Åå ord i sin väska. Han hade lagt i ett leksaks får, en nål, en kåsa men Mini fick inte plats med sin båt för den var för stor.Vi målade och klippte ut en ål som vi satte på vårat fönster. Vi gjorde Åå ordlistor. Sedan åkte vi buss till simhallen. Jonathan lärde sig att bli bättre på simning. Han provade att simma utan simdyna det gick ganska bra.Mikaela ,Lhea och Ida snurrade tillsammans på en dyna i stora bassängen.Hanna och Karolina provade att simma utan simdyna det var svårt och Karolina hamnade under vattnet hela tiden. Anton blev bättre på ryggsim.Fabian, David och Anton hoppade ifrån trampolinen det var kul. Meryam och Isak lekte i vattnet med en rund gul platta. Amena simmade utan platta i bassängen. Rim tränade också simning i lilla bassängen. Vi  ska skriva en faktatext om grävlingen och hämta en bild på nätet.

Hej då

2 reaktion på “Måndag den 26 november

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *


2 − = 0

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>