Torsdag den 29 november

Hejsan hoppsan!

Idag har Backsippan 1 och Mosippan 1 varit till biblioteket. Bibliotekarien, Therese tipsade oss om böcker att ta med till skolan. Sedan fick alla leta efter böcker att ta med och läsa i klassen. Vi skrev på tavlan och räknade tiotalen från 10 till 100. Sedan jobbade alla i sina matteböcker. En del rättade i sina och blev då klara med hela  matteboken. Nu ska vi ha biologi och prata årstider.

Hej då

3 reaktion på “Torsdag den 29 november

  1. Hey there I am so delighted I found your blog page, I really found you by mistake, while I was looking on Digg for something else, Nonetheless I am here now and would just like to say cheers for a tremendous post and a all round entertaining blog (I also love the theme/design), I don? have time to read through it all at the minute but I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the great work.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *


− 3 = 6

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>