Torsdagen 21 augusti

Idag har vi börjat i trean. Det var kul. Vi ser fram emot att ha slöjd för det har vi inta haft förut. Vi tror att vi kommer att få lära oss många nya saker på idrotten. Det kommer att bli kul på musiken. Vi har hissat flaggan idag och hurrade för att skolan har börjat. Vi har en ny rektor. Hon heter Linda.Vaktmästaren är också ny och han heter Anders. Skolan och skolgården har blivit fin med nya saker att leka med. Vi har bytt klassrum också. Det är bra men lite ovant.

:) :) :) :D

 

2 reaktion på “Torsdagen 21 augusti

  1. Vad spännande att få se vad ni skriver på bloggen i år. Det är roligt att läsa vad ni sysslar med i skolan.
    Annette

  2. Vad roligt!!! Ni har massor av roliga saker på schemat.
    Ni får ha en kanon bra termin.
    Annelie

Kommentarer inaktiverade.